VIDEO: Smartphony jsou zloději chvil | E15.cz

VIDEO: Smartphony jsou zloději chvil

VIDEO: Smartphony jsou zloději chvil
Všudypřítomný smartphone, ilustrační foto
• 
ZDROJ: YouTube
28. srpna 2013 • 13:00
„Technika překonala všechny vzdálenosti, ale nenabídla žádnou blízkost.“ To jsou slova myslitele Martina Heideggera, která vyřkl dlouhá desetiletí před zrozením prvního smartphonu, dokonce dávno předtím, než svět ovládla „komunikace“ a sdílení všeho. Podívejte se na dvouminutové zrežírované video, které smutně a věrohodně ilustruje, co s námi naše telefony udělaly.

Stačí pozorovat život kolem sebe a člověk snadno získá dojem, že na tvrzení indiánů podezřívajících fotoaparáty z krádeží duší, něco bude; důležité, zajímavé a třeba jen jímavé okamžiky našich životů je od jisté doby třeba zvěčnit, uchovat v obrazové podobě a pokud možno – co nejrychleji se o ně podělit s těmi, kteří u toho nemohli být (nebo dokonce s těmi, kteří u toho byli s námi a kteří výměnou za náš snímek okamžiku nám pošlou svůj, pořízený jen z jiného úhlu).

Chvíle, které bychom si tedy mohli užít, se tak mění v aranže co možná nejlepších fotografických póz. Jako bychom pošetile budovali jakousi sbírku šťastných a krásných okamžiků, kterých digitální paměť pojme nespočet. A pak se začneme probírat celým tím množstvím šťastných momentek a přepadne nás bolehlav a smutek, protože nám připomínají, že právě to, co bylo silné a stálo za to, zůstalo vně nich.

Autor: nes
 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!