Objevy ve světě piva: nové kvasinky a plastové lahve, co nepropouští plyn

Pivo - ilustrační foto

5.9.2015 16:45   Pivo v plastových lahvích nebývá zákazníky obvykle spojováno s vysokou kvalitou. To se však možná může změnit. Japonská společnost Mitsubishi Plastics uzavřela dohodu s tamním producentem populárních piv Kirin o dodávaní plastových lahví, které nepropouští plyn.

Plastové lahve nejsou na tamním trhu populární i když jsou lehčí a je menší šance, že se rozbijí. Plast totiž propouští plyny a snižuje se tak kvalita piva, informuje stránka Japan Real Time.

Lahve vyrobené společností Mitsubishi Plastics mají obsahovat speciální vsrtvu, která úniku plynů zabrání, píše Japan Real Time. Zároveň budou přepravovány v balících, které zabrání tomu, aby se k ním během cesty dostalo sluneční světlo a ovlivnilo jejich chuť.

Nové kvasinky

O vylepšení se pokoušejí i blíže českým hranicím ve finském výzkumném centru VTT. Tam se povedlo vytvořit hybrid dvou kmenů kvasinek Saccharomyces cervisiae a Saccharomyces eubayanus, který by měl vyustit v ležáky s lepší chutí, produkované rychlejí a s vyššími obsahy alkoholu, informoval americký týdeník Newsweek.

Nové kvasinky by podle vědců měly rozšířit paletu chutí ležáků. O novinku už projevily zájem finské i mezinárodní pivovary. Finští vědci mají v plánu vytvořit i nízkokalorické pivo, které by chutnalo stejně jako jeho běžná verze.


Čtěte také:

Prodej Pivovarů Lobkowicz se zpozdí, firma stále jedná s investory

Červencové horko pomohlo pivovarům, měly rekordní výtoč

Jan Pavec Autor: paj redaktor E15.cz
Mobilní web